Де взяти сили для спорту: 4 простих поради
Фізична активність – подовжує життя та дає можливість почуватися краще, впевненіше, здоровіше й щасливіше. Але ясне усвідомленням цього відбувається зазвичай вже після тренування. А ось знайти сили, щоб піти на тренування, виходить не завжди. Тут ми зібрали чотири лайфхаки, які допоможуть утримувати мотивацію для занять спортом.
Виявляється, знати, що щось робить нас здоровішими – недостатньо. Це відбувається через те, що “бути здоровими і сильними” – це абстрактне поняття, яке неможливо виміряти і неможливо зрозуміти, коли мета досягнута. Через це, так працює наш мозок, втрачається фокус на користь і пропадає мотивація щось робити. Для того, щоб фітнес став частиною життя – необхідно ставити перед собою маленькі цілі, досягати їх і святкувати свої маленькі перемоги.
Розставте пріоритети
Іноді здається, що день настільки заповнений планами, що на заняття спортом часу зовсім не залишається. Насправді в своєму розпорядку дня завжди можна знайти 15-20 хвилин для нескладних вправ, а на думку вчених – більше і не потрібно. Саме помірні, але регулярні фізичні вправи приносять ту користь для здоров’я, про яку прийнято говорити: тонізують судини. Зміцнюють імунітет і нервову систему, допомагають м’язам бути в тонусі, а тілу зберігати здоров’я і молодість.
Якщо вам здається, що часу все ще немає, спробуйте провести ревізію своїх справ: протягом тижня записуйте все, що робите з зазначенням часу, скільки ви витрачаєте часу на це заняття. Дуже скоро ви зрозумієте, що перегортання стрічки в Фейсбуці або перегляди серіалів займають набагато більше часу, ніж вам потрібно для спорту
Сплануйте свій відпочинок
Яким би помірним не було фізичне навантаження – це навантаження. Якщо ви звикли себе завантажувати по повній і не залишаєте в своєму житті часу для відпочинку, то цілком логічно, що ваш організм буде бунтувати проти додаткової активності. Щоб з’явилися ресурси на здоров’я і фітнес, навчитеся разом з поточними справами планувати і свій відпочинок.
Відпочивши, тіло скаже вам спасибі і буде готово для того, щоб трохи попотіти собі на благо.
Використовуйте фітнес для відпочинку
Якщо у вашому житті досить відпочинку та ви вмієте його планувати, то спробуйте фітнес зробити одним зі способів релаксу та відновлення. Справа в тому, що через сидячий спосіб життя, досить часто під втомою мають на увазі психологічну втому, а не фізичну. А найкращим засобом від психологічної втоми як раз і є фізична активність.
Спробуйте відправитися на тренування після важкого робочого дня і вже через 15 хвилин ви самі здивуєтеся від того припливу енергії, який ви відчуєте.
Знайдіть компанію
Психологи радять, якщо ви вирішили щось почати робити регулярно, публічно це задекларувати. Деякі пишуть про те, що починають готуватися до марафону на своїй сторінці в Фейсбук, інші шукають однодумців, з якими разом йдуть до мети. Ми виступаємо за другий варіант, адже займатися разом з другом або подругою – набагато веселіше. А якщо ще й обзавестися спільним ритуалом, наприклад, після тренування разом пити трав’яний чай в найближчій кав’ярні і базікати по душам – тоді ви будете поєднувати приємне з корисним і на наступне тренування будете летіти “на крилах” в передчутті приємного спілкування.
Автор: Вікторія Галімон
Більше 10 років досліджує тему здорового способу життя та пише статті на тему медицини, здоров’я, профілактики захворювань та здорового способу життя. Співпрацювала з різними приватними клініками, організовувала медичні конференції та проводила інтерв’ю з лікарями на складні медичні теми, доносячи їх доступною мовою.