5 Лайфхаків: як захистити себе від хвороб
Осінь не тільки пора сезонних захворювань. Це ще й час, коли організм схильний до додаткових стресів через необхідність адаптуватися до нових погодних умов і приймати на себе додатковий удар по завантаженню на роботі, коли сезон відпусток закінчився. Часто хвороба сигналізує нам, що прийшов час дати своєму організму відпочинок. Тому головне завдання – не доводити себе до такого стану, щоб уже не було виходу, крім як взяти лікарняний і влаштувати собі вимушений вихідний.
Які ще засоби попередження сезонних захворювань існують? Запитайте наших консультантів
Переходьте в діалог та отримуйте більше відповідей на запитання
Запитати
Які запобіжні заходи варто вжити, щоб захистити себе від хвороби? Ділимося лайфхаками.
1. Профілактичний огляд
Необхідно завести корисну звичку проходити профілактичний медичний огляд двічі на рік: навесні та восени. Не варто чекати, коли ви захворієте, ви маєте повне право вибрати сімейного лікаря і прийти до нього на прийом з проханням пройти обстеження.
У первинний огляд входить ряд безкоштовних процедур. Наприклад, кардіограма, УЗД органів черевної порожнини і малого таза, а також загальний аналіз крові та сечі. Цих обстежень цілком вистачить, щоб зрозуміти, що з вашим здоров’ям все гаразд або виявити порушення і отримати направлення на додаткове обстеження.
Ви ж в курсі, що профілактика коштує дешевше, ніж лікування, а виявлення хвороб на ранній стадії дозволяє отримати більш ефективне лікування та економить час і гроші?
2. Прищепний статус
Захиститися від грипу допоможе вакцинація. Це ще один привід звернутися до лікаря для профілактики захворювань і оновити свій прищеплювальний статус. Отримайте консультацію, які вакцини доступні і захистіть себе і своїх близьких від важких захворювань і їх ускладнень.
3. Режим харчування, сну і відпочинку
Восени стежити за режимом особливо важливо! Якщо харчування незбалансоване, сну недостатньо і у вас не заплановано часу для відпочинку – організм піддається додатковому стресу, який майже напевно позначиться на самопочутті. Ваше тіло буде витрачати ресурси на відновлення і на роботу в авральному режимі, і у нього не вистачить сил захиститися від вірусів і бактерій.
4. Прийом вітамінів
Незважаючи на те, що ми не відчуваємо на собі дію однієї таблетки, що містить вітаміни та мікроелементи, вони непомітно для нас роблять наш організм сильніше. Їх прийом можна порівняти з регулярним бігом або заняттями фітнесом. Ще вчора ми з працею вистояли в планці хвилину, а вже сьогодні ми спокійно витримуємо 3 хвилини. Також діють вітаміни: наша працездатність і витривалість збільшуються з кожною пігулкою. Підберіть свій комплекс вітамінів разом з лікарем і приймайте в профілактичних цілях два рази в рік.
5. Захист від перепаду температур
Погода восени буває дуже оманливою, особливо коли настає золота пора “бабиного літа”. Днем може бути + 23С, а ввечері температура падає до + 10С. Важливо правильно підбирати одяг, щоб не перегрітися днем і не змерзнути ввечері.
Плануючи прогулянки, походи по магазинах або виходи на роботу – керуйтеся показниками градусника, а не тим, як одягнені перехожі. Часто люди дістають теплі куртки і навіть, якщо температура повітря підвищується – не хочуть їх знімати, адже вже осінь! Саме тому в один погожий день на вулиці одночасно можна побачити людину в футболці і кедах і в теплій куртці і шапці.
Одяг повинен бути багатошаровим, так щоб можна було зняти верхній одяг, коли пригріло сонце і обов’язково взяти з собою теплі речі, якщо ви плануєте пізно повертатися додому. Немає нічого небезпечнішого восени, ніж переохолодження, особливо якщо одяг мокрий від поту або дощу. Одягайтеся по погоді!
Ще більше лайфхаків дузнайтеся у наших консультантів
Переходьте в діалог та отримуйте більше відповідей на запитання