Бігати здорово

https://www.healthclub.com.ua/wp-content/uploads/2019/09/beg_800_534-2-min.jpg

Як бігати правильно

Відкриваєш стрічку Фейсбуку, а там: хтось готується до марафону, хтось бере участь в челленджі і пробігає щодня 5 км, хтось біжить, щоб схуднути. Віідчуваєте себе аутсайдером? З чого почати і як бігати правильно розповімо в цій статті.

 

Одяг для тренування

Осінь – найкращий час, щоб почати, адже влітку і взимку бігати доводиться в екстремальних умовах спеки або холоду, а для цього вже потрібні певні навички і знання.

Перше, з чого варто почати – вибір одягу та взуття. Одяг повинен бути легким, пропускати повітря, але не вбирати вологу, інакше вона стане вологою від поту, а це неприємно і небезпечно для здоров’я. Кращий матеріал для футболки або майки – поліестер.

Під час бігу йде ударне навантаження на стопи і коліна. Щоб не нашкодити суглобам необхідно вибрати правильні кросівки: з супинаторами і амортизаторами в районі носка й п’ятки. Такі кросівки, як правило, коштують недешево, але якщо ви виберете взуття відомого бренду, то вони прослужать вам не один сезон. Також вони повинні бути легкими, з натуральних тканин і щільно фіксувати стопу.

 

Вибір маршруту

Наступне, що необхідно зробити – вибрати маршрут, по якому ви будете бігати. Ідеальне місце для пробіжки – це стадіон: там відповідне покриття, немає перешкод у вигляді ям або горбів на дорозі, і легко вважати дистанцію: одне коло стадіону – 400 м.

Також для пробіжки підійде гравійна або грунтова доріжка в парку або в лісі, якщо такі є поблизу.

Не рекомендують бігати по асфальту. По-перше, це занадто жорстке покриття, яке буде травмувати зв’язки і коліна через підвищеня ударного навантаження, по-друге, асфальт, як правило, прокладають вздовж проїжджої частини. Бігати поруч з автомобілями, інтенсивно вдихаючи вихлопні гази – погана ідея.

Вибравши маршрут – пройдіться по ньому напередодні пробіжки, щоб зафіксувати дистанцію і ознайомитися з усіма можливими перешкодами, які є на шляху.

 

Час для бігу

Якщо ваша мета – схуднути, тоді найкращий час для тренування – відразу після пробудження. Випийте перед пробіжкою стакан фрешу або біжіть на голодний шлунок.

Пробіжка у вечірній час допоможе зняти стрес після роботи, впорядкувати думки і налаштуватися на грядущий сон.

 

Інтенсивність навантаження

Новачкам краще починати з повільного бігу, який більше нагадує швидку ходьбу, а потім поступово нарощувати темп. Для того, щоб вибрати оптимальну для себе навантаження, найкраще стежити за пульсом за допомогою пульсометра: пульс повинен бути в межах 120-130 ударів в хвилину.

 

Регулярність тренування

Якщо ви вирішили почати бігати, то робіть це регулярно, тоді ви отримаєте від нього користь і задоволення. 2-3 тренування на тиждень тривалістю 20-30 хвилин допоможуть поліпшити самопочуття, скинути близько 5 зайвих кілограмів і зроблять вас в цілому більш витривалими. Поступово можна збільшувати тривалість тренування до 45 хвилин.

 

Питний режим

Кардіологи не рекомендують пити воду під час бігу, лише змочувати ротову порожнину. Але для того, щоб не було зневоднення, необхідно випивати достатньо води за годину до тренування, якщо ви бігаєте ввечері, або 1,5 літра води після тренування дрібними ковтками, щоб відновити водний баланс організму.

Під час бігу посилюються обмінні процеси, а вода допоможе процесу виведення токсинів. Якщо її не вистачає, то при посиленні обмінних процесів токсини затримуються в організмі, отруюючи його, що впливає на самопочуття. Крім цього, вода допомагає виводити молочну кислоту – причину виникнення крепатури.

 

Якщо ви все зробите правильно, то скоро не просто почнете бігати, а й отримувати задоволення і користь від процесу.

додай у свою аптечку
протипростудний препарат тет 36.6
на суму від 123 грн
та отримай можливість
пройти комплексне обстеження
на суму до 1535 грн