Як не захворіти восени

https://www.healthclub.com.ua/wp-content/uploads/2019/09/SliceOsen.png

Не захворіти восени

Міжсезоння завжди вважається найбільш несприятливим і небезпечним часом для здоров’я. Тільки що світило сонце і була спека, і ось уже на вулиці дощ і вітер. Ще вчора ви прогулювалися в легкому одязі, а вже сьогодні хочеться натягнути куртку, шапку і теплі шкарпетки. Як себе вести, що робити і чого не робити, щоб не захворіти.

розширені відповіді на ці запитання отримайте від нашіх консультантів

Переходьте в діалог та отримуйте більше відповідей на запитання

1. Одягайтеся по погоді

Перед виходом на вулицю не тільки дивіться на градусник, але і подивіться прогноз погоди на весь день. Зараз у всіх смартфонах є додатки з прогнозом погоди, якими можна для цього скористатися. Цілком може виявитися, що ви виходите на вулицю при + 9С, а вдень температура підніметься до + 20С. Це означає, що вам потрібно одягнутися досить тепло, але так, щоб частину одягу можна було зняти, коли стане занадто жарко. Восени особливо небезпечно не тільки переохолодження, але і перегрів: осінній вітер вже не такий теплий і якщо ваша спина мокра через занадто теплий одяг, то легко можна отримати запалення легенів. Також не бажано промокати під дощем, тому восени краще завжди носити з собою парасольку: краще нехай вона вам не знадобиться, ніж ви потрапите під дощ і потім ще півдня проведете у вологому одязі. А якщо вам ще й потрібно буде виходити на вулицю в ній – ви навряд чи уникнете хвороби.

 

2. Змініть харчування

В принципі, наш організм сам підказує, що зараз краще переходити на теплу їжу, а про морозиво і квасі з холодильника вже можна забути. Допоможуть зігрітися в холодну погоду теплі легкі супи, а також трав’яні чаї. Сформуйте нову звичку, яка стане в нагоді вам і в зимовий час – не виходити з дому без термоса з теплим чаєм. Імбирний, обліпиховий, журавлинний, смородиновий, малиновий – можна хоч кожен день робити новий і насолоджуватися його теплом по дорозі на роботу або прогулюючись осіннім парками.

 

3. Провітрюйте приміщення і частіше гуляйте

Незважаючи на зниження температури повітря за вікном, не варто відкладати прогулянки. Адже свіже повітря допоможе уникнути вірусів, а також швидше адаптуватися до холоду. Також не варто припиняти провітрювати кімнату, в якій ви спите або працюєте. Краще надіти теплі шкарпетки або загорнутися в плед, але відкрити вікно, впустивши в квартиру ковток свіжого повітря. У задушливому приміщенні вище шанс підхопити інфекцію, адже концентрація хвороботворних мікроорганізмів в повітрі без провітрювання катастрофічно зростає.

 

4. Спіть

На перший погляд це може здатися дивною порадою, адже, швидше за все, ви і так спите, як мінімум вночі. Але тут мова йде про те, що восени підвищується сонливість, і якщо є можливість поспати вдень – використовуйте її і лягайте спати. Таким чином організм оповіщає, що йому потрібні сили для того, щоб адаптуватися до погодних змін. І якщо ви до нього прислухаєтеся, то легше перенесете зміну погоди і швидше почнете сприймати холод. Якщо вдень можливості поспати немає, тоді переконаєтеся, що приділяєте достатньо часу сну вночі – не менше 8 годин. Якщо ви спите менше, то переглянете свій режим дня, так як організм, отримуючи недостатньо сну, може не встигати відпочити і буде більш вразливий до хвороб.

 

5. Займайтеся спортом

Можна перейти на більш легкі тренування, якщо організм чинить опір, але ні в якому разі не кидайте заняття спортом, особливо, якщо ви увійшли в режим регулярних тренувань влітку. Можна перейти займатися в зал, якщо на вулиці дуже холодно, або тренуватися ввечері замість вогкого ранку, коли організм вже досить розігрівся і отримав енергію з їжі. Можна знизити навантаження, щоб дати організму ресурси для адаптації до холодів – але кидати ні в якому разі не можна. Спорт – це імунітет від захворювань і кращий засіб від осінньої хандри.

Ще більше інформації про СПОРТ та ЗДОРОВ’Я отримайте спілкуючись з консультантом

Переходьте в діалог та отримуйте більше відповідей на запитання