Застуда та сон

https://www.healthclub.com.ua/wp-content/uploads/2019/12/glavnaya_pS.jpg

Недостача сну в декілька разів підвищує ризик простудних захворювань

Вчені з’ясували, що для профілактики застуди дуже важливий повноцінний нічний сон. Тривалість сну менше 7 годин є фактором ризику гострих респіраторних захворювань.

Раніше, ґрунтуючись на результатах інших досліджень, Medical News Today сповіщали, що недостатній сон тягне за собою порушення метаболізму і підвищений ризик розвитку інфаркту та інсульту. Центри з контролю і профілактиці захворювань (CDC) назвали недостатній сон «епідемією громадського здоров’я», пов’язуючи його з дорожньо-транспортними пригодами, техногенними катастрофами і професійними помилками.

Доцент кафедри психіатрії Каліфорнійського університету в Сан-Франциско (UCSF) Арік Пратер з колегами раніше виявили, що люди з нестачею сну менше захищені від хвороби після вакцинації, ніж люди, які сплять мало. Метою нового дослідження вчених було з’ясувати, як організм людини реагує на реальну інфекцію в залежності від кількості сну.
Свої результати дослідники опублікували в журналі Sleep, де вони розповіли, що люди, які сплять 6 і менше годин, в чотири рази частіше хворіють після впливу вірусу, ніж люди, що сплять 7 або більше годин на добу.

У дослідженні брали участь 164 людини, яким за допомогою крапель в ніс ввели вірус, що викликає простуду. Пацієнтів спостерігали протягом тижня і кожен день аналізували зразки слизу для оцінки розвитку хвороби.

Заздалегідь були зареєстровані години сну і неспання учасників. Дослідники виявили, що у пацієнтів, які спали менше 6 годин на добу протягом попереднього тижня, було в 4,2 рази більше шансів захворіти, ніж у людей, яким вдалося поспати 7 і більше годин на добу.

«Короткий сон виявився найважливішим із чинників у збільшенні ймовірності застуди», – прокоментував доктор Пратер.

Дослідники виявили, що у пацієнтів, які спали менше 6 годин на добу протягом попереднього тижня, було в 4,2 рази більше шансів захворіти, ніж у людей, яким вдалося поспати 7 і більше годин на добу.

Джерело