Як не пропустити літо

https://www.healthclub.com.ua/wp-content/uploads/2020/07/optimized-hp1i.png

Як не пропустити літо: звички наших читачів, які допомагають їм жити на повну

Ми довго чекали, коли літо стане схоже на себе. І коли це нарешті сталось, виявилось, що пройшло вже майже половина сезону. І щоб потім не було прикро за те, що літо знов промайнуло, і ми нічого не встигли, радимо прислухатись до порад інших і наповнити свої дні сонцем, радістю та новими звичками. Як не пропустили літо і насолоджуватись кожним його днем, розказують наші читачі.

 

Навчитись прокидатись раніше

Юля, 23 роки

Моя головна проблема в житті – я маю стільки всього зробити, маю безліч планів, але нічого не встигаю. Влітку сонце сходить раніше, а сідає пізніше. Сонячний день довше. Це допомагає мені раніше прокидатись і починати свої справи.

Ще я виявила, що зранку, коли немає буденної метушні, тихо в месенджерах і ніхто не телефонує – я можу зробити більше. Зранку моя ефективність зашкалює, і коли всі прокидаються я вже переробила купу всього і з чистим серцем можу поділяти радість спілкування.

 

Купувати більше овочів та фруктів

Марк, 29 років

Я працюю з дому, тому для мене час обідньої перерви – це привід вийти з хати. В закладах, куди я зазвичай ходжу, намагаюсь їсти щось поживне та здорове. 

Перший місяць всі місця, де я раніше харчувався, були зачинені через карантин. Тому я знайшов для себе новий ритуал, який допомагає мені не вмерти з голоду і не “пересісти” на піцци, а ще й не втрачати звички виходити з дому. Я почав ходити на найближчий ринок і купувати свіжі овочі і фрукти. 

Зробити салат з огірків та помідорів – це не така вже й обтяжлива річ. А в сезон полуниці та черешні можна взагалі харчуватись тільки ними. А попереду ще абрикоси, персики, кавуни… До того ж, через спеку, влітку не так вже й багато хочеться їсти. Тому мені цілком вистачає такої їжі, і я вже думаю, як я буду обходитись без цього всього взимку.

 

Багато ходити пішки

Настя, 31 рік

Я дуже люблю гуляти пішки, намагаюсь робити не менше 10 тисяч кроків на день. Але взимку або восени у вітер та дощ – це не дуже комфортно. І зазвичай я нагулюю набагато менше, тому влітку намагаюсь не втрачати можливості і ходжу пішки всюди, де це можливо. До речі, моїм прогулянкам посприяв карантин та мала дитина, з якою я весь час намагаюсь проводити на вулиці.

Для прогулянок обираю тінисті місця, парки, сади. В мене кожний день закінчується тим, що я обираю маршрут, де буду гуляти наступного дня. Навіть якщо в мене є справи і потрібно кудись дістатись, я обираю маршрут такий, щоб було приємно гуляти, і часто він буває не найкоротший.

 

Їздити всюди велосипедом

Ярослав, 32 роки

Я і мій велосипед – нерозлучні. Я навіть взимку, якщо немає снігу, можу їздити на роботу на ньому. Але все одно чекаю на теплі дні. Щоб відкрити повноцінний велосипедний сезон і почати планувати дальні подорожі. 

Тому влітку я не пропускаю жодного дня і майже живу на велосипеді. По-перше, я не користуюсь громадським транспортом, а в умовах, які зараз склались – це безперечно плюс. По-друге, я можу дістатися будь-куди, а головне (для мене) сам можу планувати свій час і їхати куди бажаю в той час, коли мені зручно.

Я і дружину пересадив на вєлік, і тепер ми всюди їздимо разом, навіть на пляж.

 

Наплаватись досхочу

Ярина, 25 років

Для мене літо – це можливість ходити з мокрими волосами та у мокрій футболці і ніхто тобі нічого не скаже і нічого не подумає. Я використовую будь-яку можливість, щоб поплавати, бо, по-перше, дуже люблю плавання, а по-друге, я це вмію: в дитинстві я навіть брала участь у змаганнях спортивної групи у басейні.

Тому влітку я завжди хожу на роботу з великою сумкою, в якій є купальник і рушник. Я майже кожного дня плаваю після роботи і вже підсадила на такі походи на річку двох своїх подруг. Поплавати ввечері – дуже допомагає розслабитись і освіжитись після робочого дня!

 

Назбирати гербарій

Ганна, 28 років

Я художник, і для мене природна краса – найкраще, що може бути в житті. Влітку я особливо відчуваю цю красу, мене надихають барви, фактури, гра світла та тіні, я намагаюсь увібрати це все в себе, щоб потім використати у своїй творчості.

Ще в мене є хобі – я збираю гербарій. В мене є великий альбом (насправді таких альбомів вже 3) і я збираю і висушую квіти і листя, які мені особливо сподобались. 

Всі мої друзі знають про моє захоплення і тому завжди, коли планують поїздку кудись в мальовничі місця – запрошують мене. І навіть якщо в мене не виходить поїхати з ними – привозять мені подарунки від природи. Я навіть навчила їх, як правильно складати і висушувати квіти, щоб використати потім їх у своєму альбомі.

 

Мандрувати Україною

Богдан, 33 роки

Мандри – моє все. Вперше я поїхав у свою самостійну подорож, яку сам спланував, в 15 років. Мені дуже подобається мандрувати Україною, я був в дуже багатьох місцях, але впевнений, що зможу відкрити нові місця.

Влітку мандрувати простіше за все: потрібно мінімум речей, а їжа часто трапляється просто під ногами. Наприклад, одного разу я заїхав автостопом в Кривий ріг і мені потрібно було дістатись до траси. Я знав, що це найдовше місце в Україні, але не дуже усвідомлював наскільки і не розрахував свої сили, вирішивши, що дійду пішки. Так от там просто абрикосовий рай: я йшов декілька годин і ласував смачними солодкими абрикосами.

Зараз я мандрую з друзями, допомагаю їм в організації поїздок, часто їх супроводжую. Але й досі для мене найкращими є мандри на самоті в незнайомі місця.

 

Ходити в гори

Марія, 23 роки

Гори відкрила для себе ще, коли мені було 19 років. Друзі запросили поїхати з ними в Карпати. Я тоді зрозуміла, що лише там – люди справжні. З того часу велич гір і виклик, які вони кидають людині – для мене стали як наркотик. Я вже облазила майже всі Карпати, була в Татрах и в Горганах, їздила з друзями в Альпи.

Для мене літо – це нові гірські маршрути і нові вершини. Тому намагаюсь не втрачати можливості і спланувати так багато походів, як можу.

 

Відкривати світ з дитиною

Оля, 30 років

Я і раніше багато подорожувала, але з появою дитини зрозуміла, що по-іншому стала дивитись на світ. Я наче почала бачити його очима дитини. Яка бачить все вперше. І зрозуміла, що хочу ще раз з’їздити туди, де була, але тепер разом із донькою. Ну і звичайно нові місця, де я раніше не була – теж відвідати.

Мандрувати з дитиною краще всього саме влітку, тому для мене це час починати наші маленькі відкриття. Доня вже має свій власний наплечник і сама збирає в нього свої речі. Подорож для нас – це час, коли ми насправді щасливі бути разом.

 

Проводити більше часу на свіжому повітрі

Остап, 32 роки

Ми з сім’єю для цього зняли будинок під Києвом на все літо. Тільки уявіть собі, що зранку вам не потрібно збиратися, щоб вийти на вулицю: ви прокинулись, відчинили двері і ви вже у квітучому садку. 

Діти дуже то оцінили і ми вже прилаштували два гамаки, бо вони і ночі хочуть проводити на вулиці. Трохи незручно їздити на роботу, це забирає більше часу, але воно того варто, літо не проходить повз, ми відчуваємо його кожної хвилини. Виявляється, що влітку так багато чого можна робити разом і так багато свободи, що я навіть не уявляю, що ми будемо робити, коли повернемось додому, в нашу простору квартиру на 16 поверсі.