Десять причин завести собаку

https://www.healthclub.com.ua/wp-content/uploads/2019/11/sobaka_glavnaya_800_534-min.jpg

10 причин, чому власники собак живуть довше

Якщо ви читаєте цю статтю – значить ви на шляху до нового життя, в якому у вас з’явиться вірний і відданий друг. А якщо ви перед тим, як завести вихованця, вирішили якомога більше отримати інформації – це характеризує вас як людину відповідальну, раціональну, яка вдумливо підходить до прийняття рішень. І значить, вашому новому другові пощастило – у нього буде відмінний господар, і ви проведете багато щасливих років разом. Звідки ми це знаємо? Та тому що власники собак живуть довше і цьому є, як мінімум, 10 причин.

Яка користь для здоров’я від будь-якого улюбленця? Запитайте у експерта
Переходьте в діалог і отримуйте відповіді на ваші питання

Запитати

 

1. Режим дня

Режим дня, а вірніше його сталість, дуже важливий фактор для всіх процесів в організмі. Якщо ви лягаєте спати, їсте і прокидаєтеся в один і той же час, ваш організм буде чітко знати коли включати вироблення якого гормону, і у вас ніколи не буде проблем з травленням, засипанням, безсонням і, як наслідок, самопочуттям.

Якщо вам складно дотримуватися режиму дня, ваш вихованець вам в цьому допоможе на 100%. Він ніжно розбудить вас вранці, вимагаючи виходу на прогулянку. Ви не зможете відкласти будильник на 5 хвилин або відключити, як це можна зробити в мобільному телефоні. Ваш друг буде наполегливий, а головне – ви не пропустите жодного дня. Можливо, в перший час вам буде складно, але ви ж були до цього готові? Ви самі здивуєтеся з якою легкістю почнете прокидатися в один і той же час вже через 2 тижні.

2. Більше свіжого повітря

Без вихованця ви навряд чи відразу після пробудження вийдете на вулицю. А адже свіже повітря, яке наповнює мозок і кровоносну систему киснем, бадьорить краще кави. Більш того, ця бадьорість не проходить з припиненням дії кофеїну, а навіть навпаки – запустивши роботу всіх органів ви активізуєте обмін речовин і будете бадьорі весь день.

Прогулянка перед сном також благотворно впливає на організм. Збагачена киснем кров забезпечить міцний сон, а значить ви будете краще спати і швидше виспіться.

3. Більше руху

Можна вийти на вулицю і чинно побродити по парку, але це не про власників веселих і смішних цуценят. Ваш вихованець знає як залучити до вас в веселу гру, і ось – ви вже виконали свою ранкову норму фізичної активності.

Можна з упевненістю сказати, що гіподинамія – це не про людей, у яких є собака. А адже саме малорухливий спосіб життя є причиною більшості захворювань, які посідають перше місце за рівнем смертності в світі: інфаркт, інсульт, цукровий діабет, ожиріння.

В одному дослідженні, яке проводив Мічиганський університет йдеться, що 60% власників собак мають нормальну вагу саме завдяки тому, що їм доводиться регулярно вигулювати своїх вихованців. А також це дослідження показало, що люди похилого віку, які вигулюють собак, більш рухливі і фізично здорові, ніж ті, хто гуляє, наприклад, з партнером або другом.

4. Антидепресанти

Собаки відмінно знімають стрес. Якщо ви любите гладити або чесати свого пса, то в цей момент ваш мозок виробляє більше серотоніну і дофаміну, ніж у інших людей. Це гормони щастя і радості, нестача яких веде до депресії. Тому у людей, у яких є собака, рідше виникає це захворювання. А якщо ви ще й є щасливим володарем роботи, на яку можна приходити з собакою, то будете в цілому менше схильні до стресу. Погодьтеся, в нашому повному стресу світі, це великий крок до того, щоб зламати систему.

Що ще позбавляє від стресу?
Наші консультанти мають відповідь
Переходьте в діалог і отримуйте відповіді на ваші питання

Запитайте

 

5. Лікують підвищений тиск і покращують роботу серця

Любов, турбота, відданість, приємні дотики і позитивні емоції – це вірні друзі психічного здоров’я. А воно як відомо є одним з факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань і підвищеного тиску.

Згідно з першими даними тривалого дослідження Kardiozive Brno 2030 в якому взяли участь 1769 осіб, говорить, що у власників собак ризик серцево-судинних захворювань набагато нижче. У випробовуваних в анамнезі не було серцево-судинних захворювань, їх стан оцінювали за індексом маси тіла, дієті, фізичної активності, статусу куріння, артеріального тиску і рівня глюкози в крові і загального холестерину. Доктор Андреа Маугері, один з авторів дослідження, говорить, що результати підтверджують думку про те, що ідея завести собаку – це відмінна стратегія для поліпшення серцево-судинного здоров’я.

Ще одні дані говорять про те, що спеціально вимуштрувані собаки можуть відчути інсульт за 15 хвилин до того, як він станеться, і почати гавкати, щоб попередити людину про небезпеку. Як вони це роблять – невідомо, але таким чином вони навіть рятують життя своєму господареві.

6. Допомагають справлятися з почуттям самотності

Ми відповідаємо за тих, кого приручили. Якщо ви з вашим вихованцем стали один одному вірними друзями, то ви не зможете кинути його одного, щоб не відбулося. Лікарі відзначили, що люди, які відповідають за життя інших істот, одужують в два рази швидше. Одне з пояснень – це психоемоційний стан і почуття власної потрібності, яке надає сил для одужання. Також почуття відповідальності зміцнює імунітет і люди, які піклуються про інших – в цілому хворіють рідше.

7. Діагностують рак

У світі було зафіксовано кілька випадків, коли собака починала обнюхувати одне і теж місце на тілі у свого господаря, а потім починала лягати на нього або зализувати. Завдяки такій поведінці собаки господарі починали бити на сполох, зверталися до лікаря і, пройшовши обстеження, виявляли меланому – найнебезпечніший і швидко розвивається рак шкіри. Це допомагало почати своєчасне лікування і врятувати життя.

8. Підвищують самооцінку дитини

Дитячі психологи стверджують, що дитина, яка росте поряд з собакою, виростає більш цілісної і впевненою в собі особистістю з високою самооцінкою. Це відбувається завдяки тому, що дитина щодня виконує нескладні, але відповідальні активності по догляду за вихованцем, що і надає йому відчуття, що він може справлятися з важливими справами. У дорослому віці ці люди більш відповідальні, стійкі до стресу і надійні. А ще вони більш чуйні і емпатічні.

 9. Лікують від алергії

Дослідження, опубліковане в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences виявили, що у малюків, які живуть поруч з собакою, розвивається особлива група мікробів, яка захищає їх від алергенів. Таким чином, якщо дитина росла разом з собакою, у нього менше ризику стати аллергиком а від деяких видів алергій він надійно захищений до кінця життя. Також мікроби з собачої шерсті допомагають лікувати екзему і атопічний дерматит.

 

10. Люди, у яких є собака – щасливіші

Згідно з дослідженням, опублікованим в Society & Animals, власники собак сміються частіше за інших людей. А сміх, як відомо, не тільки подовжує життя, але і є відмінним засобом від поганого настрою.

Ще одне дослідження, проведене журналом Journal of Social Psychology говорить про те, що літні власники собак більш задоволені своїм соціальним, фізичним і моральним станом, ніж люди того ж віку без собаки.

Підводячи підсумок сміливо можна заявити, що власники собак живуть більш довге і щасливе життя. І це не кажучи про те, що жити з собакою – це просто весело і цікаво, ви завжди будете в хорошій компанії і вам буде невідомо почуття самотності і смутку. Якщо ви готові взяти на себе турботу і відповідальність за свого нового друга, то не відкладайте більше ні на хвилину. Повірте, воно того варте!

Не переконали вас остаточно? Експерти чекають на ваші запитання
Переходьте в діалог і отримуйте відповіді

Перейти до спілкування