Залипнемо в гаджетах: чого не можна пропустити в цьому сезоні
Люди в світі діляться на дві категорії. Одні ненавидять плани і люблять спонтанність, довіряють інтуїції і тому, що все відбувається так, як має, а мобільний телефон для них – необхідність, яка з’єднує їх з матеріальним світом та неймовірно обтяжує. І контрол-фріки, сенс життя яких в тому, щоб знати, що відбувається, бажано в цифрах. Саме для них працюють розробники, які створюють все нові і нові гаджети і додатки для контролю за усім. Наша стаття для других, адже ми зібрали в ній останні новинки пристроїв і додатків, які допоможуть краще пізнати себе.
Спочатку про гаджети
Незважаючи на те, що мобільні телефони теж можуть набагато більше, ніж просто телефонувати, вони все ж поступаються спеціалізованим гаджетам, таким як фітнес-браслети і смарт-годинник. Причина в точності показників, адже браслети і годинник прилягають безпосередньо до тіла, а значить вони можуть краще знімати показники життєдіяльності.
Фітнес-браслети вже мало хто використовує тільки для відстеження фізичної активності. Сучасні гаджети можуть:
- Вимірювати артеріальний тиск і контролювати частоту серцевих скорочень,
- Розраховувати витрачені за день калорії,
- Нагадувати про те, що прийшов час порухатися, якщо ви засиділися за комп’ютером,
- Контролювати кількість і якість сну,
- М’яко будити в потрібний час, підбираючи необхідну для найбільш комфортного пробудження фазу,
- Вибудовувати і запам’ятовувати маршрути проходження, відразу перекладаючи їх на кількість кроків і кілометри,
- Нагадувати про заплановані справах і відпочинку,
- Вимірюють температуру і вологість повітря навколишнього середовища.
І ще багато іншого, без чого нормальний контрол-фрік вже не може уявити свого життя.
Гаджети, які “зчитують” параметри життєдіяльності людини і навколишню обстановку рік від року стають все популярнішими, адже вони покликані не просто виводити цифри, що цікавлять нас на екран. Їх призначення – допомогти змінити спосіб життя і досягти бажаних результатів для кращого самопочуття. Наприклад, скинути зайві кілограми, почати висипатися, правильно організувати режим дня, обзавестися корисними звичками, такими як пити достатню кількість води або вчасно приймати їжу. Саме це і змушує їх власників стежити за новинками і пробувати все нові додатки і можливості цих пристроїв.
Психологи стверджують, що в носінні таких пристроїв немає нічого поганого, адже вони сприяють більш усвідомленому відношенню до життя, формування корисних звичок, а також допомагають прибрати зайві приводи для тривоги і страхів. Чим краще ми усвідомлюємо і розуміємо себе і своє життя, тим легше нам планувати кроки для його поліпшення. Чим більше ми знаємо про особливості свого організму, тим простіше нам залишатися здоровими і щасливими.
Про перспективи розвитку
На сьогоднішній день популярність цих гаджетів змушує розробників придумувати і втілювати все нові ідеї. Наприклад, недавно стало відомо, що зараз ведуться розробки “розумного” одягу для занять спортом Radiate Athletics. Він залишатиметься сухим під час тренування, а також змінює свій колір, реагуючи на температуру тіла. Це допоможе наочно демонструвати які м’язи вже розігріті, а над якими ще варто попрацювати. Ідея була виставлена на кікстартер для краудфандінгу і дуже швидко зібрала необхідну суму грошей.
З досить корисних гаджетів в розробці знаходяться зігріваючі гольфи, толстовки, що імітують обійми для дітей з аутизмом, покликані допомогти їм заспокоїтися, а також аларм-браслети з однією єдиною кнопкою, за допомогою якої можна відправити сигнал SOS обраним контактам в разі небезпеки.
Корисні новинки
Уже зараз користувачам доступний унікальний гаджет під назвою Lumoback. Головне призначення цього пристрою – стежити за поставою, хоча в ньому є і маса додаткових трекінгових функцій, таких як підрахунок кроків, розрахунок витрачених калорій і інше. Це дуже компактний пояс, який можна носити під одягом. З його допомогою користувач може відстежувати рівень згорблення або зігнутості хребта як під час ходьби, так і під час сидіння. Якщо вигин перевищує допустиму норму, гаджет видає невеликий сигнал, який говорить користувачу про те, що потрібно стежити за поставою.
Ще один гаджет, який не можна пропустити – Withings Smart Body Analyzer, альтернатива вагам. Але крім контролю ваги гаджет розповість про індекс маси тіла, про рівень жиру, про пульс, температуру і вологість повітря, про рівень вуглекислого газу в приміщенні (важливо для якості сну), а також збереже історію зважувань, щоб користувач міг відстежити динаміку. Дані з пристрою через блютуз можна вивести і зберегти як в смартфоні, так і на комп’ютері.
Гаджет, який тільки надійде в продаж в кінці цього року можна назвати самим очікуваним серед тих, хто стежить за своїм здоров’ям. Scanadu Scout – це перший девайс, який крім пульсу може зробити повноцінну електрокардіограму і протягом 10 секунд відправити її в ваш смартфон. Крім показників роботи серця пристрій визначить температуру тіла і насиченість крові киснем, то що не зможуть за такий короткий час визначити навіть в самій просунутій приватній клініці.
Додатки для самодіагностики
Тим, щоб виміряти пульс, тиск, температуру тіла, вага або якість крові вже нікого не здивуєш. Більшість цих функцій вбудовані в носимі гаджети і є відмінною підмогою для планування тренувань. Але розробники на цьому не заспокоюються і пропонують все нові і нові додатки, які сприяють тому, щоб користувач відслідковував стан свого здоров’я, а деякі з них навіть допоможуть провести повноцінну самодіагностику.
LoveMySkin – додаток, яке крім унікальної карти вашого тіла за наявністю на ньому родимок допоможе вчасно розпізнати небезпечні родимки і звернутися до лікаря. Запобігши тим самим виникнення одного з найнебезпечніших видів раку – меланоми. Додаток дозволяє користувачеві вносити родимки, які були їм виявлені, вибираючи місце, дату, а також описуючи їх за чотирма параметрами: А – асиметричність, В – кордони, С – колір і D – діаметр. Якщо родимка почала зростати і видозмінюватися або спочатку виглядає небезпечно – вона позначається “mark as a concern”, про що й сповіщається користувач. Це сигнал, що дану родимку необхідно показати лікарю.
Zyrtec AllergyCast – додаток must have для алергіків. Воно вимірює рівень пилку в повітрі і надсилає тривожне повідомлення, якщо цей рівень занадто високий, сповіщаючи таким чином алергіків про потенційну небезпеку виникнення алергії або астматичного нападу. Також цей додаток дозволяє відстежувати стан хворого за трьома ознаками: свербіж, чхання, нежить. Розробники продовжують працювати над інструментом і вже в недалекому майбутньому додадуть ще сім параметрів визначення самопочуття.
First Aid – додаток, який було розроблено на замовлення Червоного Хреста. Це збірник інструкцій з надання першої допомоги. Його можна використовувати як в освітніх цілях, так і безпосередньо, в разі нещасного випадку, для надання допомоги до приїзду швидкої допомоги.
Додатки для тренувань
Цифрові технології дозволяють не тільки спілкуватися з рідними та друзями, перебуваючи за тисячу кілометрів один від одного, але і займатися спортом в будь-якому місці, не виходячи з дому або готельного номера.
Одне з найпопулярніших додатків для тренувань Nike Training Club. Це збірка воркаутів, які розраховані на тренування в домашніх умовах. При цьому можна вибрати як тривалість і рівень тренування, так і групу м’язів, яку ви хочете прокачати. Особливість і зручність таких додатків в тому, що вони цілком замінюють тренування з тренером, адже поки ви не пройдете повністю початковий рівень, вам не відкриються наступніі, більш складні тренування. Таким чином, можна не боятися собі нашкодити, а робити тренування регулярно допоможуть нагадування.
7 Minute Workout – додаток для тих, хто вічно зайнятий і у кого бракує часу – основна відмазка, щоб не займатися спортом. У додатку підібраний комплекс вправ, який розрахований всього лише на 7 хвилин. За цей час можна встигнути покачати прес, зробити присідання, постояти в планці і багато іншого. Не вірите? Завантажуйте і пробуйте!
Coach to 5 Kilometers – додаток для бігу, але його особливість в тому, що він пропонує досить щадну програму тренувань, яку здатні виконати абсолютно всі. Тренування побудовані за принципом інтервального бігу: нескладно, але дуже ефективно. Через 9 тижнів ви гарантовано пробіжите півгодини без зупинки.
Snow Fitness Workouts HD – назва говорить сама за себе. Це зимовий програма допоможе дуже плавно підготуватися до сезону катання на лижах або борді. Додаток допоможе прокачати ті м’язи, які будуть вам необхідні для катань. Якщо ви почнете тренуватися за запропонованим в додатку комплексі за 2 тижні до виходу на сніг, то уникнете неприємних наслідків, таких як крепатура, розтягування і вивихи безпосередньо “в поле”. Чим не план на перший місяць зими?
І ми не можемо не згадати ще одну корисний для здоров’я додаток: Thermometer Widget. Так, воно про погоду. Але якщо ви полюбляєте зимові види спорту або вирішили не припиняти бігати на вулиці навіть взимку, то воно вам просто необхідно. Тим більше в ньому є унікальна функція Winter Wake-Up – в разі снігопаду додаток розбудить вас на 15 хвилин раніше будильника. А так, це досить проста програма з віджетом, який виводиться на головний екран і показує поточну температуру “за бортом”.
Ще один погодний додаток Road Trip Weather сповістить вас про погоду і температуру повітря по маршруту вашого прямування, якщо ви зібралися у відрядження або у відпустку. Досить просто ввести в додаток точку свого призначення і кілька проміжних точок, і воно буде сповіщати вас про всі погодні зміни на маршруті.