Вейп, вплив для здоров’я

https://www.healthclub.com.ua/wp-content/uploads/2019/08/vape.jpg

Вейп: користь і шкода

Курити звичайні сигарети стало не модно. Молоді люди вважають за краще парити вейп, вважаючи, що він не шкодить здоров’ю, до того ж – приємно пахне. Але чи так безпечні електронні сигарети? Давайте розбиратися.

 

Склад вейпа

Про шкоду звичайних сигарет знає навіть дитина. Крім власне нікотину, основної діючої речовини, через ефект якого багато людей і починають курити, в звичайних сигаретах повно побічних речовин. Це так звані смоли, які виникають як продукт горіння тютюну, та й сам дим завдає серйозної шкоди легеням.

У рідину для вейпа входять три речовини:

  • Пропіленгліколь (часто можна побачити в складі побутової хімії);
  • Гліцерин;
  • Ароматизаторы (велика частина з них є алергенами).

 

Про жоден з цих речовин достовірно не відомо, що воно безпечне при горінні і вдиханні. Справа в тому, що електронні сигарети – досить молодий гаджет. Перші вейпи з’явилися в 2000 році, а в нашій країні стали масовим явищем тільки років 5 назад. Щоб провести масштабні дослідження і описати вплив на здоров’я будь-якої речовини, необхідно мінімум 20, а іноді і 50 років. Тому про наслідки паріння ми зможемо дізнатися не раніше ніж через 15 років. Чи хочете ви бути в експериментальній групі, яка розповість про наслідки майбутньому поколінню – вирішувати вам.

 

Чого хочуть легені?

Адепти вдихання пара замість сигаретного диму вважають, що перший менше шкодить легеням

Дійсно, сигаретний дим – це звичайний смог, від якого здорові люди зазвичай страждають задушенням і кашлем. Гарячий дим сигарети проникає в легені, охолоджується за їх рахунок і осідає в’язким тягучим конденсатом. За 10 років куріння на легких утворюється щільний шар в’язкої сажі, яка провокує не тільки ранковий тривалий і непродуктивний кашель, а й сприяє розвитку патогенного середовища, сприятливого для хвороботворних мікроорганізмів і виникнення раку. Рак легенів за рівнем смертності до сих пір стоїть на першому місці в усьому світі, а 90% хворих – завзяті курці.

Але так чи безпечний пар, що потрапляє в легені? З огляду на те, що ще не довелось зробити розтин жодному любителю вейпа, щоб перевірити в якому стані його легені, то будь-які думки з цього приводу – всього лише гіпотеза. Дійсно, люди, які перейшли з звичайних сигарет на вейп відзначають, що у них пройшов кашель курця. Це можна пояснити тим, що волога (пар), потрапляючи в легені, допомагає їм очищатися. У той же час деякі лікарі вважають, що саме у вологому середовищі найкраще розмножуються віруси і бактерії і парячи вейп ви штучно створюєте сприятливе середовище для хвороб.

 

Нікотинова залежність

Виглядає так, що перехід на вейп виправданий тільки для тих, хто курив звичайні сигарети і хоче кинути. Для них вейп менше зло: не так шкідливий для здоров’я і не залишає неприємного запаху на руках, одязі, волоссі.

Але чи варто підсаджуватися на вейп, якщо ви до цього не курили? Якщо ви віддаєте перевагу безнікотиновий вейп – то в ньому немає ніякого сенсу, крім уявної краси процесу і приємного запаху. Але тоді ви можете тримати у себе електронну сигарету як модний аксесуар і діставати його тільки під час вечірки, щоб попонтоваться. Неможливо “підсісти” на безнікотинове куріння, адже саме нікотин прив’язує курців (він дає приємне, хоч і нетривалий стан розслабленості, до якого і тягне надалі).

Якщо ж ви хочете кинути курити, то перейти на вейп і поступово знижувати рівень нікотину – правильне рішення.