Секрети, які видає грудь

https://www.healthclub.com.ua/wp-content/uploads/2020/01/main-1600h800-min-3.png

 

2. Зменшення розміру грудей

Чому ваші груди стала менше і втратила колишню пружність? Чи давно ви ставали на ваги? Можливо, ви просто схудли. У цьому випадку не варто хвилюватися, але якщо ваша вага залишився без змін, а бюстгальтер при цьому став великий, потрібно подумати про проблеми зі здоров’ям, точніше, про порушення гормонального балансу і падінні рівня естрогенів.

Ще одна причина – насувається менопауза. Клімакс супроводжується зниженням естрогенної насиченості організму, що призводить до припинення овуляції, збоїв менструального циклу, атрофії залозистої тканини молочних залоз і, як наслідок, до зменшення їх розмірів. Не варто думати, що менопауза розвивається тільки після 50 років. Зустрічаються випадки раннього згасання функції яєчників, коли менструації припиняються в 35 і навіть в 30 років, в цьому випадку необхідне лікування.

Зменшення грудей може супроводжувати синдрому мультіфоллікулярних яєчників, склерополікістоза яєчників, що супроводжується високим рівнем чоловічих статевих гормонів в організмі, проблемами із зачаттям і безпліддям.

Крім того, вчені виявили, що до в’янення грудей може призводити вживання більше трьох чашок кави в день.

3. Великі груди

Шикарні груди – подарунок природи. Якщо ви володарка бюста більше третього розміру – дякуйте гени, які ви отримали від матері. Не варто турбуватися, що разом з значними розмірами вам могла передатися у спадок схильність до розвитку раку молочної залози. У вчених немає доказів прямого зв’язку між розмірами грудей і раком.

Крім того, щоб «погані» гени виявилися, необхідні певні умови, зокрема, зниження імунного захисту. Ракові клітини утворюються в організмі будь-якої людини, але імунна система знищує їх, не дозволяючи розвинутися захворювання.

4. Зміна форми грудей

Форма грудей змінюється з віком. У всіх вісімнадцятирічних дівчат груди висока і пружна, але серед сорокарічних жінок мало хто може похвалитися ідеальними формами молочних залоз. Зв’язки, що утримують груди, розтягуються, а зменшення синтезу колагену призводить до ослаблення соединительнотканного каркаса молочних залоз. Груди опускаються, ущільнюється і стає менш пружною.

На стані грудей позначаються гормональні перебудови, які супроводжують вагітності, пологи, аборти і викликають зміни в роботі статевих залоз.

Запобігти відвисання молочних залоз допоможе правильно підібраний якісний бюстгальтер, що не здавлює груди і в той же час забезпечує «гідну» підтримку. Крім того, щоб груди зберігала форму довгі роки, слід уникати низькокалорійних дієт і різких коливань ваги і робити вправи для розвитку грудних м’язів і спини.

5. Набухання молочних залоз, вм’ятини на поверхні грудей

Напередодні менструації груди багатьох жінок стають щільними, а при їх промацуванні починають визначатися окремі часточки, що становлять загальну архітектоніку молочних залоз. Нормально, якщо причиною є гормональні зміни, що відбуваються в організмі під час менструального циклу. Однак іноді поява ущільнень у грудях спостерігається при захворюванні.

Якщо права відрізняється по щільності від лівої, якщо часточки в них не симетричні або виявляються окремі щільні вузли, слід звернутися до лікаря. Можлива дифузна або вузлова мастопатія, кіста або фіброаденома молочної залози, вузловий або маститоподібний рак. Розпізнати захворювання допоможуть УЗД молочних залоз і мамографія.

До слова сказати, згідно з рекомендаціями ВООЗ, мамографія повинна проводитися в профілактичних цілях всім жінкам старше 40 років. Не варто сподіватися на самообстеження, намацати пальцями злоякісні вузлики можна тільки в тому випадку, якщо їх розмір досяг 1 см, як правило, це відповідає другий-третій стадії раку.

6. Болі в молочних залозах

Болі в молочних залозах бувають перед менструацією, вони супроводжують передменструальний синдром, і про це знають багато жінок. Іноді причиною є зловживання кавою та іншими напоями, що містять кофеїн. Встановлено, що кофеїн викликає фіброзно-кістозні зміни в молочних залозах, тобто, по суті, сприяє розвитку мастопатії.

Мастопатія і біль в грудях трапляються при гормональних порушеннях в організмі, зокрема, при підвищенні рівня естрогенів або особливої ​​чутливості до них тканин молочних залоз. До слова сказати, поряд з мастопатією в цьому випадку часто виявляються міома матки, ендометріоз і кісти яєчників.

Раку молочної залози на пізніх його стадіях теж супроводжують болі, але перш ніж впадати в паніку, слід подумати про дефіцит йоду в організмі і гіпофункції щитовидної залози. Крім того, банальною причиною болю в грудях може бути занадто маленький здавлює груди бюстгальтер і звичка носити сумку на одному плечі.

7. Втягнуті соски

Втягнута форма сосків не рахується патологією, вона зустрічається у багатьох жінок, не бентежить їх і навіть не заважає грудному вигодовуванню. Турбуватися варто лише в тому випадку, якщо сосок раніше мав традиційну опуклу форму, а потім поступово став плоским або втягнутим.

Для початку переконайтеся в тому, що причиною уплощения соска не є носіння тісного або спортивного бюстгальтера.

В цьому випадку сосок швидко відновлює свою форму. Якщо ж він залишається плоским протягом тривалого часу, потрібно йти до лікаря. Втягнення соска – перш за все ознака раку молочної залози, причому запущеної його форми.

8. Щільні зморщені соски

Якщо ваші соски зморщилися і стали щільними після сексуальної стимуляції, це нормально. Але якщо їх зміна не пов’язана з сексом, потрібно бити на сполох. Думаєте, це рак молочної залози? Розвиток пухлини в області соска насправді призводить до зміни його форми і ущільнення, але це далеко не єдина причина.

Якщо соски змінили свою форму і щільність з двох сторін, коріння проблеми потрібно шукати в гормональних змінах, зокрема в підвищенні рівня пролактину – гормону, відповідального за підготовку молочних залоз до лактації і виділення молока. Серед фізіологічних чинників гіперпролактинемію викликають вагітність і грудне вигодовування. У деяких жінок соски зберігають свою форму протягом двох років після припинення лактації. При цьому спостерігаються виділення з соска, що нагадують молозиво або молоко, і це не страшно. Про неблагополуччя свідчить поява домішки крові або гною.

9. Зміни кольору шкіри

Зміна кольору шкіри молочних залоз найчастіше носить характер почервоніння або гіперпігментації. Потемніння сосків і навколососкових ареол спостерігається при вагітності і гіперпролактинемії, іноді такі зміни відбуваються з віком. А ось почервоніння шкіри і сосків найчастіше свідчить про захворювання.

Найчастіша причина почервоніння грудей – мастит, тобто запалення тканин молочної залози.

У більшості випадків він буває одностороннім, пов’язаний з початком лактацією і застоєм молока і розвивається на 4-8-й день після пологів. Однак іноді мастит виникає поза зв’язку з пологами.

Друга причина почервоніння грудей – маститоподібний рак. За своїми проявами він нагадує мастит, супроводжується підвищенням температури тіла, ущільненням грудей і важкою інтоксикацією.

Майте на увазі, почервоніння шкіри грудей завжди вимагає звернення до лікаря!

НАЙВАЖЛИВІШЕ:

Зміна розміру грудей найчастіше пов’язано з коливаннями ваги, але не тільки. Груди збільшуються під час застосування гормональних контрацептивів і вагітності, а також перед місячними. Якщо вага не змінився, а груди зменшилася, зверніть увагу на гормональної фон. Великий розмір грудей не пов’язаний з ризиком раку. Форма грудей змінюється з віком і це нормально. Біль в молочних залозах може бути симптомом мастопатії та інших хвороб, але спочатку переконайтеся, чи не привів до неї незручний бюстгальтер. Якщо одна заліза відрізняється по щільності від іншої, або соски стали втягнутими, хоча раніше такими були, якщо груди болить, почервоніла, з’явилися кров’янисті або гнійні виділень з сосків – негайно звертайтеся до лікаря.

Рецензія на статтю: Вікторія Галімон