Спорт VS Хвороби

https://www.healthclub.com.ua/wp-content/uploads/2019/07/bolezni2_800_534.jpg

Від яких хвороб допоможе спорт?

Технічний прогрес зіграв з людством злий жарт. При тому, що інформаційні технології значно спрощують і прискорюють виконання різних робіт, а засоби зв’язку (інтернет, смартфони, планшети) дозволяють підтримувати комунікацію з людьми з будь-якої точки світу, проте все це завдає істотної шкоди для здоров’я. І мова не про містичні енергетичні хвилі та випромінювання. Зараз ми говоримо лише про гіподинамію, про зниження фізичної активності і, як наслідок, виникнення різних захворювань.

Вчені стверджують – ми рухаємося вдвічі менше, ніж люди ще 20 років тому. Внаслідок цього, зростає кількість серцево-судинних захворювань, підвищується рівень стресу, збільшується кількість людей, які страждають депресіями, тривожними розладами, головними болями. Навіть зростання онкологічних захворювань пов’язують зі зменшенням фізичної активності.

Якщо до цього додати екологічні фактори, скажений ритм сучасного життя, поява нових штамів вірусів, погіршення харчування і перебування в постійному стресі – ми отримуємо бомбу уповільненої дії, яка підірве наше здоров’я в будь-яку хвилину. Що ж робити?

Вчені стверджують, навіть 30 хвилинна піша прогулянка покращує самопочуття, сон і захищає від ранніх інфарктів і інсультів. Що тоді говорити про регулярну помірну фізичну активність?

Про вплив спорту і його користь для здоров’я людини написано безліч статей. Ми зупинимося на основних факторах. Так, спортом корисно займатися для того, щоб:

  • Зміцнити опорно-руховий апарат. Для чого це потрібно: одна з причин безлічі хронічних захворювань – неправильна постава, слабкий м’язовий корсет, викривлення хребта. Крім того, через слабкість м’язів (а як відомо серце – це теж м’яз) – знижується толерантність до фізичних навантажень і будь-який різкий підйом, наприклад, зі стільця, може привести до спазму судин, інфаркту або інсульту.
  • Поліпшити кровообіг і кисневе харчування м’язів. Під час фізичної активності в роботу включаються навіть найдрібніші кровоносні капіляри, які в звичайній пасивної житті не задіюються. Це сприяє збагаченню крові і всіх органів, в тому числі судин головного мозку, киснем. З цієї ж причини заняття спортом сприяють нормалізації обмінних процесів, змінюється навіть хімічний склад крові
  • Зміцнити нервову систему. Заняття спортом самі по собі допомагають по-іншому почати дивитися на життя. Вони насичують енергією, оптимізмом, підвищують настрій. На фізичному рівні поліпшується координація рухів, виробляються нові умовні рефлекси, організм вчитися справлятися з дедалі інтенсивнішими навантаженнями і пристосовуватися до змін. Прискорюється швидкість нервових процесів, поліпшується робота мозку.
  • Підтримати роботу серцево-судинної системи. Тренування – це стрес для організму, під час якого всі органи починають працювати в більш інтенсивному режимі, в тому числі серце і судини. Але під час його виконання серце вчиться перекачувати більше крові за меншу одиницю часу і згодом легше переносить навантаження. Кардіо-навантаження розвивають в людині витривалість: навіть такі чинники як спека або зміни атмосферного тиску переносяться людиною легше, якщо його серце і судини треновані.
  • Поліпшити роботу органів дихання. Особливо це актуально тим, хто страждає на бронхіальну астму або алергію. Треновані бронхи і легені менш чутливі до зовнішніх подразників.
  • Підвищити імунітет. У людей, які регулярно тренуються, підвищується рівень еритроцитів, що відповідають за харчування органів кров’ю, а також лімфоцитів, які захищають організм від вірусів і бактерій. Люди, які займаються спортом, рідше хворіють на простудні захворювання та грип, а якщо і хворіють, то набагато швидше одужують.
  • Поліпшити метаболізм. І це далеко не тільки боротьба із зайвою вагою. Тренований організм здатний сам регулювати рівень гормонів, а також нормалізувати рівень цукру, холестерину та інших речовин, що викликають серйозні хронічні захворювання.

 

Спорт корисний і дорослим і дітям, але, як і в будь-якій справі, – важливий баланс і здоровий підхід.