Осінь-Зима: як не захворіти?

https://www.healthclub.com.ua/wp-content/uploads/2019/11/ne_zabolet_glavnaya_800_534-min.jpg

Що потрібно знати про свій організм, щоб не захворіти?

Чому в осінньо-зимовий період кількість простудних захворювань зростає? І що потрібно знати про свій організм, щоб не захворіти? Давайте розбиратися.

Що пробуджує вірус?

Незважаючи на те, що ми добре знаємо: для розмноження вірусів потрібно тепле і вологе середовище, проте саме восени і взимку вони більш активні, ніж в літній період. Чи не замислювалися чому?

Наші консультанти знають відповідь на питання “чому?” і не тільки на нього

Переходьте в діалог і отримуйте відповіді на ваші питання

Причин декілька.

Перша – це ослаблення організму в період міжсезоння. Навіть при зміні роботи людині дають час для адаптації, на те, щоб він озирнувся, вник в суть роботи, познайомився з колективом. А що вже говорити про наш організм, коли йому необхідно перебудуватися після спекотного літа під осінні перепади температур, зменшення кількості світла і перехід на зимовий час.

Адаптаційний період вважається найбільш стресовим і тому не варто чекати від організму, що він повноцінно буде справлятися зі своєю роботою. Він повинен зорієнтуватися в нових умовах і перебудуватися. А до тих пір поки цього не сталося, наше тіло дуже вразливе і будь-який вірус може звалити з ніг.

Тому краще за все в цей період не навантажувати себе, а замість цього дотримуватися режиму харчування і сну, залишаючи час на відпочинок. Тим самим ви зменшите ризик підхопити вірус і захворіти.

Дайте час своєму організму для перебудови під нові умови: більше відпочивайте, якісно харчуйтеся і багато спите.

Друга причина – переохолодження. І це не обов’язково відбувається тільки, якщо ви з наметом опинилися в засніжених горах і ночували на снігу. Навіть невелике зниження температури на 5-7 градусів сприймається організмом як стрес. Якщо ви змерзли і тут же дістали і наділи теплий светр, то нічого страшного не станеться. Але якщо ви проходили з замерзлими ногами, руками і вухами цілий день, то ввечері варто прийняти теплу ванну і випити гарячого чаю перед сном, щоб прогрітися.


Справа в тому, що коли людина мерзне, відбувається ряд процесів, через які знижується опірність організму вірусам.

Так, на холоді знижується активність війок слизової носа, а їх роль – боротися з вірусами, які передаються повітряно-крапельним шляхом. Після прогрівання у ванній активність війок збільшується і у вас може навіть ненадовго виникнути нежить або тривалий чхання. Все нормально, ваш організм почав боротися з непроханими гостями.

Якщо ви мерзли протягом дня,
то прийміть перед сном теплу ванну і випийте чашку гарячого чаю.

Також при тривалому охолодженні всі процеси в організмі сповільнюються, через те що захисні сили організму не завжди вчасно можуть зорієнтуватися і почати боротися зі збудником, якщо той прорвався через перший бар’єр – слизову.

Третє, це так званий синдром дитячого садка. Саме через описані вище процеси, в громадських місцях збільшується кількість людей з соплями. Метро стає схоже на дитячий сад, в якому з’являється одна дитина з кашлем і нежитем, а завтра вже вся група чхає і кашляє. Це відбувається через те, що не всі можуть собі дозволити взяти лікарняний, тому відбувається кругообіг вірусів: їх кількість і концентрація в публічних місцях стрімко зростає, не залишаючи шансів нікому піти непоміченим.


Носіть шапку, шарф і рукавички – цей штучно створений
бар’єр допоможе захиститися від вірусів.

Що робити, щоб захиститися від вірусів?

Зміцнюйте імунітет. Навіть незважаючи на поширену думку, що восени організм сповнений вітамінами, якими ми запасалися все літо, саме восени лікарі рекомендують почати приймати вітамін Д і С для зміцнення імунітету. Вітамін Д в профілактичній дозі 5000 Ме допоможе дожити до весни без соплів, а вітамін С, який бере активну участь в роботі імунної системи, стане для організму паливом, що забезпечує безперебійну роботу імунітету.

Носіть рукавички і шарф. По-перше – це красиво! А по-друге – так ви створите додатковий бар’єр для вірусів. Справа в тому, що віруси передаються повітряно-крапельним шляхом, але досить невелика кількість вірусів проникає в організм при розмові або знаходження поруч з людиною, яка тільки що чхнула. Більшість вірусів осідає на поверхнях: поручнях, кнопках ліфта, стінах і так далі. 90% заражень грипом або вірусною інфекцією відбувається через руки. Тому носити рукавички і мити руки – здорове рішення. А з шарфом все ще простіше – він зіграє роль марлевої медичної пов’язки. Не забувайте тільки регулярно прати речі!

Плануйте свій відпочинок. Ну правда, скільки можна про це говорити! Якщо ви не внесете в свій план відпочинок, то ніколи не звільнитеся з безконечного колообігу справ. А вірусам тільки цього й треба. Від роботи дохнуть не тільки коні, а й цілком собі здорові чоловіки і жінки, якщо не дають собі можливості хоча б годину в день нічого не робити. Ви не уявляєте яку послугу надасте своєму організму: він за цей час вашого нічогонероблення встигне провести генеральне прибирання всіх органів і перезапустити їх роботу. Саме тому після відпочинку ми будемо себе краще почувати.

Лайфхак
Якщо для вас слова профілактика і лікування – це занадто медичні терміни, які викликають нудьгу, давайте просто пити чай! Наприклад, обліпиховий чай з прянощами або імбирний чай з апельсином. Ще можна приготувати журавлинний грог або вранці, поспішаючи на роботу, замість кави випити японський чай матчу з молоком. Ці напої подбають про ваш імунітет, а вам буде просто смачно!

Чому застуду і грип не потрібно лікувати?

Якщо ви все-таки відчули перші ознаки застуди у вигляді класичних симптомів: першіння в горлі, нежить, озноб, ломота в суглобах – не поспішайте лікуватися.

Здивовані пораді? Запитайте у експерта по здоров’ю

Переходьте в діалог і отримуйте відповіді на ваші питання

Справа в тому, що це марно. Наш організм влаштований таким чином, що починає реагувати на збудника тільки тоді, коли його вже в нашому організмі занадто багато. Тільки тоді імунна система отримує сигнал, що ворог детектед і з ним потрібно боротися. Тобто, коли ми відчули на собі всі ознаки хвороби – наш організм вже почав активну боротьбу з вірусом і, головне, йому в цьому не заважати.

Якщо не лікувати застуду, то вона буде тривати тиждень, а якщо лікувати, то пройде за 7 днів.

Наприклад, активне чхання і нежить створюють додатковий бар’єр, щоб в наш організм не потрапляли нові віруси. Запалене горло говорить про те, що туди вже прибула армія лейкоцитів і в повну зустрічає ворога. До речі, підвищену температуру тіла теж, частіше за все, не потрібно збивати. Температура + 37,5 – це та температура в якій вірус перестає розмножуватися, а при + 38,2С – повністю гине. Якщо ви будете постійно збивати температуру, то тільки надасте послугу вірусу, який буде продовжувати безкарно окупувати ваш організм.

Коли потрібно збивати температуру:

  1. Якщо температура піднялася до + 39С і тримається тривалий час.
  2. Якщо ви гіпертонік або сердечник і погано переносите високу температуру.
  3. Якщо вам стало гірше після підвищення температури. Як правило, після підвищення температури людина відчуває полегшення. Але якщо довгоочікуване полегшення не настає, тоді варто прийняти жарознижуюче і викликати лікаря.

Не поспішайте збивати високу температуру – це захисна реакція організму на збудників,
які гинуть при температурі + 38,2С.

Ось з чим варто боротися під час хвороби, так як це з будь-яким болем, головний, в суглобах і тд. Біль – це наслідок інтоксикації організму, а не прояв захисних функцій організму, і часто саме вона змушує відчувати себе дуже погано.

Що робити, якщо ви вже захворіли?

1) Як можна швидше дістатися додому і лягти в ліжко. Будь-яка активність буде віднімати сили, які потрібні для боротьби з хворобою. Якщо ви будете продовжувати вести звичайний спосіб життя, наприклад, ходити на роботу, то хвороба зі звичайної застуди може перетворитися на серйозну проблему, наприклад, дати ускладнення на легені, серце, нирки.

2) Багато пити теплих чаїв, при цьому віддавати перевагу краще фруктовим або відварам з лікарських трав, наприклад з ромашки або липи. Чому потрібно багато пити? Тому що при будь- якій інтоксикації, щоб зняти її наслідки, потрібно багато рідини, щоб вимити токсини. Чому теплою? Організм здатний засвоювати тільки їжу і воду тієї температури, яку підтримує сам: від + 36С до + 40С. Якщо всередину потрапляє холодна їжа, то організм спочатку витрачає сили на її підігрів, і тільки потім починається процес засвоєння. Тому під час хвороби, з метою економії ресурсів організму, краще віддавати перевагу теплому питву. Чому чаї? Ягоди, фрукти і лікарські трави нададуть додаткові корисні властивості, які допоможуть якнайшвидшому одужанню: ягоди зарядять енергією вітамінів, а трави нададуть противірусну, жарознижуючу, бактерицидну і протизапальну дію.

3) Прийняти знеболююче. Якщо сильно болить голова і турбує ломота в суглобах – не потрібно терпіти. Такий біль легко купірується звичайним парацетамолом, а крім цього він має протизапальну властивість. Знову-таки, вам знадобляться сили на боротьбу з вірусом і краще позбавити себе від болю і поспати, ніж мучитися.

Лайфхак
Якщо є необхідність швидко поставити себе на ноги або, наприклад, якщо хвороба застала вас у відрядженні і до будинку ще потрібно дістатися, то порятунком стануть фармацевтичні чаї “Тет 36,6”. В одному пакетику міститься парацетамол, який позбавить від головного болю, антигістамінне, яке зменшить набряк слизової і вітамін С, який підтримає роботу імунної системи. Вміст пакетика необхідно залити теплою водою (можна навіть з кулера) і у вас готове тепле питво з корисними властивостями, яке полегшить ваш стан і поліпшить самопочуття.

Як ще зберігати здоров’я при “реактивному” ритмі життя дізнайтеся у наших консультантів

Переходьте в діалог і отримуйте відповіді на ваші питання