Не варто слухати кумирів

https://www.healthclub.com.ua/wp-content/uploads/2019/10/socz_seti_800_534-min.jpg

Дієти від “зірок” Інстаграма: чому їм не можна слідувати

Інстаграм займає третє місце серед соціальних мереж за кількістю користувачів.  Багато молодих людей стають “зірками”, яких не просто лайкають, але і прислухаються до їхніх рекомендацій.  Але якщо при виборі косметики або побутової техніки дійсно можна отримати важливу пораду, то в питаннях вибору харчування не варто покладатися на думку людини, яка не фахівець в цій галузі.  Багато рад в постах не просто не принесуть користі, вони можуть нашкодити вашому здоров’ю.

Перше, що потрібно пам’ятати – будь-які поради в Інстаграмі від “зірок” на 90% рекламні.  Це означає, що хтось хоче, щоб ви думали саме так. При цьому якщо ви поцікавитеся у самої “зірки”, яка її особиста думка, то вона нерідко виявляється протилежною.  Тому головне правило Інстаграма – навчитися бачити рекламні пости.

Друге – те, що під постами більше 2000 лайків ще не робить людину експертом в області харчування.  Якщо ви хочете дотримуватися цих порад, то поцікавтеся у автора звідки він взяв інформацію і вивчіть її, спираючись на більш достовірні джерела, ніж “гламурна дівчинка написала”.

Третє, запасіться базовою інформацією, яка дозволить вам критично мислити і при першому ж прочитанні визначати наскільки інформація є достовірною і чи можна їй довіряти.  Наприклад, є безліч екстремальних дієт, ефективність яких не доведена, але при цьому є докази, що говорять про шкоду такого харчування.

Розберемо декілька популярних дієт і засобів для схуднення, які останнім часом досить часто рекламують блогери в Інстаграме ..

 

1. Голодування

Останнім часом модним стало говорити про интервальное голодування.  Доведено, що організм спокійно перемикається в режим збереження енергії, якщо не отримує її в достатній кількості з їжею.  Але голодування збиває налаштування організму, які сигналізують про голод і насичення. Після таких дієт маса тіла повертається з величезною швидкістю, так як організм все ще працює в економному режимі, а приймаючи їжу ви не відчуваєте, що вже пора зупинитися.  Як наслідок чого з’їдаєте більше, ніж потрібно організму і маса тіла стрімко збільшуєть.

 

2. Дієта Аткінса (білкова дієта)

Її творець спирався на ідею, що для переробки в енергію білка організм витрачає більше енергії, ніж інших речовин.  Таким чином дієта повинна сприяти посиленню метаболізму. Але не отримуючи потрібної кількості вуглеводів, особливо, якщо це відбувається протягом досить тривалого часу, відбувається порушення вуглеводного обміну, і, як наслідок, може розвинутися цукровий діабет другого типу, а також в цілому самопочуття на білковій дієті через нестачу енергії не саме  приємне.

 

3. Детокс дієти

Цей міф досить щільно сидить в головах людей: в нашому організмі є шлаки і токсини, які потрібно виводити і допоможе цьому пляшечка свіжовичавленого соку або смузі.  Насправді, якщо харчуватися збалансовано і займатися фізичною активністю, то в організмі вже є все для того, щоб він самостійно міг очищатися і скидати все зайве. Нічого ззовні йому для цього не потрібно, а солодкі соки шкодять зубам і негативно впливають на роботу підшлункової залози.

 

4. Чаї для схуднення

Ще один міф, який заполонив Інстаграм останнім часом.  Але якщо уважно подивитися на склад, то стане зрозуміло, що чаї для схуднення ніщо інше як проносне або сечогінне.  Дійсно. якщо пити їх 10 днів, то можна скинути 2-3 кілограми і навіть відчути легкість в тілі. Але чому звичайна кора жостеру або трава сени коштують так дорого?  В аптеці ці засоби можна купити за менші гроші. Також варто пам’ятати, що зловживати таким чаями без потреби не варто, це може мати негативний вплив на здоров’я. Сечогінне впливає на роботу серця, а проносне порушує перистальтику кишечника та природну флору і в майбутньому може призвести до запорів та запальним процесам травного тракту.

Тому варто перевіряти науковість кожної запропонованої дієти, і з обережністю ставитися до повного виключення тих чи інших продуктів з раціону.  Харчування має бути збалансованим, інакше ви не будете отримувати в достатній кількості необхідних для роботи організму поживних речовин.