Борорьба зі втомою на роботі

https://www.healthclub.com.ua/wp-content/uploads/2019/09/5961-1.jpg

Як зняти втому посеред робочого дня

Необхідність зняти напругу і втому посеред робочого дня час від часу виникає у всіх. Більш того, психологи стверджують, що після перерви працездатність підвищується на 26%, тоді як, якщо працювати без перерви і відпочинку, ми втрачаємо здатність до концентрації і не можемо ефективно вирішувати тривіальні робочі завдання.

 

Види втоми

Якщо ви багато місяців відчуваєте розбитість, слабкість, дратівливість, при цьому вже з ранку, швидше за все, у вас синдром хронічної втоми і потрібна допомога фахівця.

Але якщо на початку тижня ви бадьорі, а втома має накопичувальний ефект, ви втомлюєтеся ближче до вечора, а ближче до кінця тижня – втома нестерпна, значить, швидше за все, ви просто не вмієте розслаблятися на робочому місці і тоді ці поради для вас.

Втомлюється не тільки наше тіло, якщо ви цілий день сидите за комп’ютером або, навпаки, якщо ваша робота пов’язана з тим, що вам багато і часто доводиться ходити і бути на ногах. Втомлюються очі, перенапружується нервова система, від стресів виникають збої в роботі різних систем організму: гормональної, серцево-судинної, травної. Якщо ви ще не встигаєте вчасно поїсти або випити води, тоді і зовсім організм отримує додатковий стрес, який шкодить здоров’ю.

 

Як собі допомогти?

  1. Міняйте види діяльності. Якщо ви ведете сидячий спосіб життя – рухайтеся! Повертайте плечима, корпусом, вставайте і ходіть по кабінету, заплющує з силою очі, танцюйте. Якщо ви весь день на ногах – робіть перерви, щоб змінити положення тіла. Якщо не виходить посидіти, закинувши ноги вище голови (це можна зробити в машині, наприклад), то просто посидьте 15 хвилин, знявши взуття.
  2. Дотримуйтеся режиму харчування. Заплануйте собі 2 перекусу і один повноцінний прийом їжі і намагайтеся їх не пропускати. Крім того, що ви точно не забудете поїсти – використовуйте цей час для відпочинку і перерви від роботи, якщо іншої можливості перевести дух немає.
  3. Дотримуйтесь питного режиму. Про це вже сказано дуже багато, але люди, які п’ють достатню кількість води – менше втомлюються! Це пов’язано з тим, що вода підвищує адаптивні властивості організму: він легше пристосовується до навколишнього середовища, наприклад, легше переносить спеку або холод, а також вода допомагає виведенню токсинів, які накопичуються в організмі, якщо мало рухатися.
  4. Медитуйте. Якщо ваша робота пов’язана зі стресами, то вам просто необхідно вивчити і використовувати на практиці техніки зняття стресу. Це може бути 10 хвилин, проведені в тиші з закритими очима. При цьому можна уявляти, що ви перебуваєте в приємному для вас місці – тоді ефект від такої медитації буде сильніше. Якщо ви відчуваєте, що злитеся – знайдіть порожній кабінет і використовуйте техніку “німого крику”. Вона допоможе “спустити пар” і тоді стрес більше не буде небезпечним для здоров’я.
  5. Провітрюйте приміщення. Через малорухливий спосіб життя в наш мозок потрапляє недостатня кількість кисню, а кисневе голодування само по собі викликає сонливість і відчуття втоми. Особливо важливо це робити, якщо ви вирішили перерватися від роботи і зробити кілька вправ.
  6. Не пийте стимулятори, у вигляді кави або енергетиків. Вони допомагають “прокинутися” ненадовго, але при цьому вони мають синдромом відміни: коли дія активної речовини закінчується, організм відчуває ще більшу млявість і сонливість. Замість цього пийте фреші і їжте свіжі фрукти – вони теж бадьорять.

Якщо у вас ще лишилися питання, наші експерти завжди на зв’язку.

Переходьте в діалог і отримуйте відповіді на ваші питання