Провітрювання приміщення

https://www.healthclub.com.ua/wp-content/uploads/2019/09/2545664.jpg

Як часто потрібно провітрювати приміщення?

Є люди, які жити не можуть без свіжого повітря і у них завжди відкриті вікна, хоч би якою була погода і температура за бортом. А є такі, які дуже люблять, щоб було тепло і бояться простудитися. Чим шкідливе “не свіже” повітря і як часто потрібно провітрювати, щоб не хворіти – розповімо в цій статті.

 

Чим небезпечне сперте повітря

Найочевидніше – це нестача кисню в приміщенні. Якщо ви і ваші діти перебуваєте в квартирі цілий день, то концентрація кисню падає, замість цього в повітрі підвищується вміст вуглекислого газу, який шкідливий для здоров’я.

Від нестачі кисню страждає, в першу чергу, головний мозок: падає працездатність, відчувається сонливість, млявість, знижується нейронна реакція на подразники, судини головного мозку втрачають еластичність. Крім того, що це сам по собі неприємний стан, хронічне кисневе голодування веде до розвитку безлічі захворювань.

Друга небезпека: в непровітрюваному приміщенні швидше розмножуються хвороботворні мікроорганізми, такі як віруси. Особливо, якщо в квартирі ще й тепло. Провітрювання знижує концентрацію патологічно небезпечних і невидимих ​​для людського ока організмів, а значить знижує ризик захворіти.

Третє, враховуючи, що перебуваючи в квартирі ви продовжуєте займатися побутовими та господарськими справами, а значить включаєте воду, газ, то, якщо не провітрювати – ви створюєте сприятливе середовище для розвитку грибка. Він погано піддається виведенню і шкодить здоров’ю всієї родини: спори грибка легкі і потрапляють в організм при вдиханні. Усередині грибок вражає всі органи, деякі медики вважають, що він є причиною виникнення деяких видів раку.

Четверте: вся ваша сім’я, якщо ви користуєтеся побутовою хімією і не провітрювати квартиру – дихає цими речовинами. Особливо небезпечний хлор, який міститься в багатьох миючих засобах для кухні та сантехніки, а також відбілювача для білизни. Але і ароматизатори, які додають в пральний порошок і хімію – теж дуже шкідливі для здоров’я.

 

Як часто провітрювати?

Обов’язково провітрювати вранці і ввечері протягом 30 хвилин. Вранці свіже повітря допоможе прокинутися, а ввечері – наповнить кімнату корисним киснем і буде сприяти глибокому і спокійного сну.

Обов’язково провітрювати (не менше 30 хвилин) після прибирання в будинку, щоб знизити концентрацію хімічних речовин в повітрі, які потрапили туди з побутової хімії.

Постійно провітрювати кімнату, якщо у вас немає балкона і ви сушите білизну на сушарці в кімнаті. Якщо це зима – можна закрити двері в кімнату на час, поки білизна буде висіти на сушінні.

Провітрювати кімнату, якщо ви користуєтеся фумігаторами або іншими засобами від комарів і комах. Ні в якому разі не можна лягати спати в непровітрюваному приміщенні, якщо там розпилювали такі засоби, особливо в дитячій.

Провітрювати кімнату дитини щогодини, якщо в будинку хтось захворів вірусним захворюванням.

Важливо провітрювати перед кожним заняттям спортом і після, якщо ви займаєтеся вдома йогою, пілатесом, фітнесом або просто робите ранкову зарядку з дитиною або самі.

І рада для свідомих мам: привчайте дитину спати при відкритій кватирці. Почати це робити можна з осені і привчати, щоб навіть взимку вікно було в режимі “провітрювання”. Крім корисного свіжого повітря дитина буде загартовуватися і рідше буде хворіти сезонними захворюваннями, такими як застуда і грип.