Електросамокат – корисно для здоров’я

https://www.healthclub.com.ua/wp-content/uploads/2019/09/2618445.jpg

Електросамокат – корисно?

Популярність електросамокатів як виду транспорту продовжує зростати. І це не дивно, адже це маневрений, легко керований і екологічний транспорт, який просто незамінний в мегаполісах.

 

Заощаджуємо час

На вигляд може здатися, що це звичайна іграшка і їздять на електросамокатах виключно заради забави. Але так не думають люди, які живуть в мегаполісах і втомилися стояти по кілька годин в пробках.

Хороші електричні самокати здатні розвивати швидкість від 20 до 50 км на годину, не уступаючи по часу, витраченого на дорогу, суспільного транспорту. При цьому в годину пік на самокаті можна об’їхати будь-яку пробку і ще більше заощадити часу. Крім цього, є збірні моделі, з якими можна зайти в громадський транспорт і, таким чином, оптимізувати час на дорогу, якщо їздити доводиться досить далеко.

 

Екологічно безпечний

Останнім часом, зі зростанням екологічної свідомості, на електросамокати пересідають все більше людей. Такі самокати заряджаються від звичайної розетки в 220 вольт протягом 5-8 годин, і заряду вистачає, щоб проїхати 20-50 км. А з розвитком індустрії електрокарів, підзарядитися скоро можна буде на будь-який заправці.

 

Портативність

На відміну від того ж велосипеда, самокат займає менше місця в будинку, що важливо, якщо у вас немає спеціального боксу або гаража для зберігання габаритних речей. Збірні моделі легко помістяться на балконі або лоджії.

А ще електросамокат можна взяти з собою, якщо ви зібралися у відпустку на машині або громадському транспорті в інше місто або іншу країну. З його допомогою ви зможете побачити і дізнатися про нове місце набагато більше.

 

Легко керувати

На самокаті можуть кататися навіть діти, при цьому вчаться вони цьому часто інтуїтивно: що може бути простіше, поставити одну ногу на підніжку, тримаючись за кермо, а другий – відштовхнутися. З електросамокатом все ще простіше – потрібно тільки навчитися утримувати рівновагу, стоячи на підніжці. Швидкість регулюються за допомогою зручної ручки на кермі.

Але якщо ви обзавелися потужною моделлю, здатної розвивати швидкість до 50 км на годину, то не варто нехтувати захистом і разом з самокатом придбати налокітники, наколінники і шолом. А також вивчити правила дорожнього руху, якщо збираєтеся стати його учасником.

 

Корисно для здоров’я

Це тільки на вигляд здається, що управління самокатом не вимагає ніяких фізичних зусиль. Насправді, щоб утримати рівновагу, необхідно зусилля різних груп м’язів. Таким чином, їзда на самокаті допомагає утримувати тіло в підтягнутому стані, а м’язи в тонусі.

Також усе, що пов’язано з утриманням рівноваги – зміцнює вестибулярний апарат, покращує координацію рухів, стимулює роботу нервової системи і допомагає створювати нові корисні нейронні зв’язки в мозку, що відповідають за виживання і здатність до адаптації. Також для рівноваги важлива правильна постава: її утримання зміцнює м’язовий корсет уздовж спини.

Ну і безумовний бонус: кататися на самокаті – це весело і корисно для психіки. Відчуття свіжого вітру, яке обдуває обличчя, допомагає впоратися з негативними думками і впорядковує їх, заряджає хорошим настроєм і позбавляє від накопичившегося стресу.